STOLAR, 4 st, "Fanett", Ilmari Tapiovaara för Edsbyverken.

Formpressad sits av teak, svartlackerade ryggar och ben. Modellen formgiven 1955.

Slitage, senare bemålning. Skador, några spjälor trasiga.

Lähtöhinta
1 200 SEK