A Swedish silver sugarbowl with cover, P.Åkerman, Stockholm 1784.

Rund slät på indragen fot. Pärlstavsdekor. Raka hänklar. Toppigt lock med krönande kotteknopp. H 20.

Repor. Slitage.

Lähtöhinta
8 000 SEK