SERVISDELAR, 13 st, keramik, "Valencia", Ulla Procopé för Arabia, 1970-tal.

Dekor i form av kompositioner av runda ringar i blå flytande dekor. 8 tallrikar, diam 25; uppläggningsfat, diam 35; skål, h 9, diam 17; ljusstakar, h 19 samt ljusstake h 8.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK