LJUSSTAKAR, ett par, mässing, senempire, 1800-tal.

Förgylld brons och patinerad metall. Räfflad mittstam. Dekor av fruktkrans. Rund fot med dekor av stiliserade blommor. Höjd 31,5 cm.

Slitage. Ljusmanschetter saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK