ELDSKÄRM, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Svärtat trä. Tredelad fot. Broderat motiv av gycklare. L 49, b 44, h 90.

Slitage, smärre skador, ostadig.

Lähtöhinta
1 000 SEK