LJUSKRONA, barocktyp, 1700/1800-tal. H ca 110.

Äldre bur med rester av förgyllning. Behängd med lövprismor. För 9 ljus.

Skador. Lagning. Kompletterade prismor.

Lähtöhinta
12 000 SEK