PARTI SILVER, 11 delar, mest Sverige, flertal olika mästare, bl a Pehr Abraham Taxberg, Sundsvall. 1800-1900-tal. ca 670 g.
Vas, bägare, h 11-15. Cigarettetui, 2 olika ströskedar modell "Gammal fransk" resp "Olga", brevkniv, sockersked, ströare i form av ekollon för salt resp peppar, soppslev med svarvat träskaft. L 4-20.
Slitage, soppsleven med nygjort handtag.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?