POUDREUSE, rokoko, Holland, 1700-tal.

Fanér och intartsia i blandade träslag och ben. Spegel omgiven av två förvaringsdelar. Sargen med två lådor och en blindlåda. Spegel med originalglas. L 82,5, h 72 och b 42. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, skador och lagningar. Lås och beslag senare. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
6 000 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Important Spring Sale 657

1330. A set of seven 'Chinese Export' butter shells, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
Tarjoushistoria
8 000

tarjouksesi
7 500

tarjouksesi
7 000

tarjouksesi
6 500

tarjouksesi
6 000

tarjouksesi
5 500

tarjouksesi
5 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
8 000 SEK