DOCKSERVIS samt DOCKA, 1900-tal.

Servis i porslin med mönstret Willow i underglasyrblått. Tekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, två mindre koppar varav en med fat, samt tre större koppar med fat. Vissa delar stämplade Import. Docka i plast märkt Made in Japan. H ca 55. Klänning medföljer.

Dockan med lagningar och enstaka sprickor.

Lähtöhinta
400 SEK