FIGURINER, 5 st, keramik, Gustavsberg.

Fåglar 2 st Stig Lindberg, svartvit glasyr. H 8,5-13. Spargris svart glasyr Karin Björqvist. H 10. Aborre samt fågel Swen Wejsfelt. H 8-10. Proveniens: Sven Jonsons samling.

Wejsfeltfågeln samt den stående Stig Lindberg fågeln med nagg på näbben.

Alkuperä - Provenienssi

Proveniens: Sven Jonsons samling.

Lähtöhinta
1 200 SEK