PARTI KERAMIK, 6 delar. Stig Lindberg samt Berndt Friberg Gustavsberg.

Fat Domino. 15x15. Skålar 4 st Stig Lindberg, brun samt vit glasyr. H 4-8. Vas Berndt Friberg, grågrön harpälsglasyr. H 15. Proveniens: Sven Jonsons samling.

Vasen med lagning.

Alkuperä - Provenienssi

Proveniens: Sven Jonsons samling

Lähtöhinta
1 800 SEK