BÄLTE SAMT DOSA, silver, niello, Ryssland, bla Moskva. 1800-tal.

Bälte med ledad dekor, tvådelat spänne, l ca 60. Rektangulär dosa med stadsmotiv, l 6.

Slitage, dosan med lagning, bältet i delar och möjligen ej komplett, bucklor.

Lähtöhinta
1 200 SEK