STOLAR, 6 st, rokokostil, brickmärkta Gustaf Bielsteéns Möbelaffär, Malmö, 1910-20-tal.

Mörkbetsad ek, svängda ryggar med skuren kröndekor, genombruten balusterbricka, stoppad sits, svängda ben med svarvade fotkryss.

Slitage, smärre sprickor.

Lähtöhinta
3 000 SEK