SOCKERRUSKA samt DOSA, Sterling silver, Birmingham, England, bla 1892. Vikt tot 178g.

Dosa gjord av Cornelius Sanders & Francis Shepard, 1892, graverat monogram, 4 x 5.
Sockerruska gjord av Adie Brothers Ltd, 1900-talets första hälft, importstämplad, H 18.

Slitage. Smärre bucklor. Graverat monogram.

Lähtöhinta
1 000 SEK