SILVERSERVIS, 4 delar. Sterlingsilver. Gorham USA, 1800-talets andra hälft. Totalvikt ca 4000gr.

Bestående av två ovala terriner på fot. Hänklar samt dekor av bockhuvuden. Lock krönt av liggande hjort. Längd 35 cm resp 30 cm. Mindre jardinjär längd 20 cm samt såssnipa på fot med hänkel längd 24.

Graverat monogram på livet. Repor.

Lähtöhinta
15 000 SEK