PIEDESTALER, ett par, rokokostil, G.B Almquists A.B, Göteborg, 1900-talets första hälft.

Delvist förgyllda. Skuren dekor av b.la rocailler. Stenskiva. Brickmärkta. L 40, b 40, h 115.

Sprickor, slitage samt skav.

Lähtöhinta
3 000 SEK