VAS samt PENSELSTÄLL, porslin, biskvi. Kina. 1800-1900-tal.

Vas med krackelerad glasyr. Qing dynastin. H 7. Penselställ i biskvi. Figurscen samt tecken. H 14. 1900-talet.

Slitage. Tillverkningsmistor.

Lähtöhinta
1 500 SEK