PARTI SILVER, 6 delar, bl a Georg Jensen, 1900-tal. Tot. v. 225 g.

Ett par saltskedar, Georg Jensen l 9.
Ett par saltkar, Danmark.
Skål, Gustaf Janson för CGH, 1959, h 5,5.
Vas, K Andersson, 1913, h 6,5.

Bruksslitage. Ena saltkaret något instabilt, samt ena saltskeden lite böjd.

Lähtöhinta
1 500 SEK