SOCKERSKÅL, silver, empire, Eric Björkman Eskilstuna 1833. Tot vikt ca 440 gram.

Sockel på fyra kulfötter. Godronnerad skål med två hänklar. Lock med dekor av druvklasar samt knopp i form av ekollon. H 23.

Slitage. Mindre bucklor.

Lähtöhinta
4 000 SEK