SKÅP, senbarock/rokoko, delvis 1700-tal.

Ek. 2 delat. Uppsvängt krön. Pardörrar med infällda spegelfält. Innanförliggande hyllinredning. Underdel med låda. 4 svängda ben med claw and ball fötter. Rokokobeslag. L 120, B 43, H 205.

Slitage. Sprickor. Kompletterade lister. Senare underdel. Över och underdelen saknar lås. Nyckel saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Skattmansö herrgård.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?