LOCKDOSA SAMT SKÅL, stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Burk med lock, dekor med stiliserade blommor och pojke. H 9,5.
Skål med dekor av stiliserade blommor och pojke. H 7.

Lock med nagg. Skål med krackelerad glasyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK