SPEGELLAMPETTER, ett par. Gustaviansk stil, 1800-tal.

Oval form med dekor av pärlstav. Krönande bandrosett. Svängd ljusarm. H 56.

En bandrosett trasig. I övrigt smärre slitage, smärre skador på pärlstavsdekor.

Lähtöhinta
2 500 SEK