SKÅP, barock, 1700-tal.

SKÅP, barock, 1700-tal.

Ek. Utskjutande krön med putti. Utskuren dekor med putti, figurer och akantusblad. Klotfötter. Dörrpar, nedtill två blindlådor med mässingsbeslag. Invändigt två hyllor samt krokar. B 195, d 78, h 235. Nyckel finns.

Skador, solblekt och något maskäten. Listdelar saknas.

Lähtöhinta
12 000 SEK