KRUS, 4 st, stengods och porslin, bl.a. Höganäs.

4 liter. Rak form. H 22. Urna, Höganäs, h 30. Krus, vita med blå dekor, Rörstrand, h 18 resp 11.

Lock, ej tillhörande, med skador, lagning. Litet krus med spricka.

Lähtöhinta
1 000 SEK