JULSERVISDELAR, 3 st, flintgods, Gustavsberg resp Göteborg. 1910-20-tal.

Tillbringare, två olika terriner med lock. Dekor av tomtar. H 17-20.

Slitage, krackelyrer. Göteborgsterrinen med fläckar och ytskador/tillverkningsdefekter. Tillbringaren med ett kantnagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK