Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

BYRÅ, Gustaviansk stil. 1900-tal.

Kopia efter Georg Haupt. Tre lådor. Intarsiadekor av putto i krans med girlander och rosett. Löpandehund dekor och beslag av mässing. Röd stenskiva. L 93, b 51, h 83.

Skada runt övre nyckelhålet. Smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK