BORD, "Superellips". Design Bruno Mathsson & Piet Hein. Fritz Hansen, Danmark.

Oval vit skiva med aluminiumkant. Kromade stålben. Etikettmärkt Fritz Hansen, 1989. L 150, b 100, h 70.

Slitage. Repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK