Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
210192

KLUCKAFLASKOR, 2 st, glas, Sverige 1700/1800-tal.

Flaskor med insvängd midja och rik påklippt dekor. Korkar med svenska mynt: Adolf Fredrik 2 öre Silvermynt resp Gustav IV Adolf, 1 Skilling 1805. H 24.

Slitage, repor, nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK