MATSALSGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal.

Gråmålat. Runt bord med skuren releifdekor runt sargen och på benen. 3 st iläggsskivor L 49. Diam 115, L 115-262, H 76.
Stolar med stoppad rygg och sist. Genombruten rygg med bladhölstrade spjälor samt reliefdekor med gripar och en fleuron. Skuren dekor på sargen med bla fleuroner. Bladhölstrade och kannelerade framben samt sabelben bak.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK