MAX WALTER SVANBERG, färglitografier, 12 st, sign o dat i trycket Max Walters 57 samt BÖCKER, 3 st.
Illustrationer till Arthur Rimbauds "Illuminationer". 4 st inramade. 31 x 26. Böcker: "Dokumenation över utvecklingen in i den mångtydigt blommande och progressivt chockande imaginismen", Max Walter Svanberg, Malmö Konsthall. "Max Walter Svanberg Grafik/Graphique", Lilla Antikvariatet, Malmö, 1967. Katalog, Konsthallen, Göteborg, 1967.
Böcker med slitage,