MATSERVISDELAR, 46 st, porslin, "Blå blomst", Kongl Dansk.

Tre uppläggningsfat.
Två lövfat.
Salt samt pepparströare.
Två karotter.
Soppterrin.
Tolv djupa tallrikar.
Tolv mattallrikar.
Tolv fat.

Slitage, tillverkningsdefekter. Två delar med nagg. Fem delar med smärre fotringsnagg. Två delar med fotringsflisa. En del 2:a sortering. 16 delar 3:e sortering. En del med smärre spricka.

Lähtöhinta
3 000 SEK