Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

CHIFFONJE, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Betsad. Rak form profilerad med halvkolonner. Tre lådor nedtill. Upptill skiva med bakomliggande låd- och hyllinredning samt låda. L 100, b 47, h 138. Nyckel finns.

Värmeskadad, nya beslag, kraftigt slitage, krackelerad yta mm.

Lähtöhinta
1 500 SEK