212368

FLASKOR, 2 st. SAMT STOP, glas, Sverige 1800-tal

Flaskor med kasad dekor av Gustav III:s namnschiffer resp floral dekor. H 20-21. Stop med tennmonterat glaslock, etsad dekor av bla Ulriksdals slott, h 21.

Slitage, enstaka obetydlig nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK