DOSA, silver, Ryssland, 1896-1908. Vikt 300 gr.

Rektangulär form, lock och sidor med niellodekor samt gravyr. Inuti spår av förgyllning. L 10,5.

Slitage. Gravyr på framsidan och inuti locket.

Lähtöhinta
4 000 SEK