DOKUMENTSAMLING, 6 delar, Sverige 1688-1790-tal.

Handskrifter med bla kungörelser i original undertecknade av bla Häradshövdingen över Säters län och Överdalarna Gustaf Mallmin. Flera med lacksigill.

Slitage, fläckar och veck. Ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
1 200 SEK