PARTI PORSLIN 5 delar, Kina, bl.a. 1700-tal.

Bärtallrikar ett par, famille rose. Diam 16. Vas med blåvit underglasyrdekor. H 26. Vas med dekor av figurscen. H 17. Ytterfoder med blåvit underglasyrdekor. H 8,5.

Slitage. Sprickor. Nagg.

Lähtöhinta
1 200 SEK