KOPPAR MED FAT, 3 st. porslin. Empire. 1800-talets första hälft.

Två cylindriska koppar, en med bladdekor i guld, grönt invändigt förgylld resp. blomsterdekor i blått, gult och grönt. Balusterformad kopp med dekor i guld, röd, och grönt. Ett fat märkt T.G.C. Paris. H 7.

En kopp med spricka. Slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK