KÄPP/SVÄRD, trä, 1900-tal.

KÄPP/SVÄRD, trä, 1900-tal.

Käpp med inbyggt svärd. Skuren dekor. Detaljer i ben. Krönt av lejonmaskaron i metall samt metallskodd. L 91.

Slitage, skav samt repor. Metallavslutet något löst.

Lähtöhinta
1 500 SEK