MATSALSGRUPP, 6 delar, ur serien Asserbo, Børge Mogensen för Karl Andersson & Söner.

Fem stolar, modell 503. Furu med flätad sits. Etikettsmärkta.
Bord, furu. L 160, b 96, h 70,5.

Slitage, repor samt skav. Fläckar. Tre stolar med skador på de flätade sitsarna.

Lähtöhinta
4 000 SEK