Ek. Skuren dekor av akantusblad, krön av rocaille. Kopplade ben med voluter, lejontassar. Delvis genombruten ryggbricka. Stoppad och klädd, i gobelängtyg.
Slitage. Smärre skador. Tyget med skador.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?