Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BYRÅ, rokoko, möjligen Christian Gotthard Willkom, verksam 1763-65 i Stockholm.

Svängd form med mönsterlagd fanér av ett flertal träslag, tre lådor, beslag. Skiva av röd kalksten. L 109, b 60, h 85. Nyckel finns.

Slitage, lagningar varav skivan med större äldre lagning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
50 000 SEK