GLAS 6 st samt TALLRIKAR 6 st, glas. Trol Reijmyre, 1900-talets andra hälft.

Grön glasmassa. 6 vinglas. H 17. 6 tallrikar. Diameter 27.

Slitage. Repor. Ett glas med nagg.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift inköpta på Svenskt Tenn 1960-talet.

Lähtöhinta
1 500 SEK