HÖRNSKÅP, sengustavianskt 1800-talets första hälft.

Gräddvitt med gulddetaljer. Välvd front. Tvådelat. Skåpsdörrar med bakomliggande hyllor samt skedhylla. Mässingsbeslag. L 127, b80, h 208.

Senare bemålning. Skador. Färgbortfall.

Lähtöhinta
5 000 SEK