PARTI SILVER, ca 50 delar, mest Norge och Sverige, bla Borgila, 1800-1900-tal. Totalvikt ca 1800 gram.

Kaffeskedar 12 st med tårtspade, kaffeskedar 12 st samt 6 dessertskedar modell "Haga", strösked Borgila, matsked med fiolskaft, 3 souvenirskedar med emalj, 10 udda delar matbestick, Norge. 2 udda äggkoppar, 6 mindre askfat, saltkar i form av vikingaskepp, bägare Stockholm 1946.

Slitage, repor, bucklor, namngravyrer.

Lähtöhinta
3 000 SEK