BÄGARE, silver, troligen Petter Zettersteen, Norrköping, 1700-tal. Vikt ca 286 gram.

Svagt trumpetformad, svisselerad bladdekor med adlig krona i mitten.
Höjd 17 cm

Slitage, smärre repor och bucklor, graverade monogram och årtal.

Lähtöhinta
4 500 SEK