VAS samt LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Dekorerade med scenerier av påfågel och kvinna bärandes instrument. H 20-25

Smärre slitage. Lockurna med nagg vid mynning och invändigt på lock.

Lähtöhinta
2 000 SEK