SKRIVSKÅP FÖR BARN, rokokostil, 1800-talets första hälft.

Vitmålat med uppsvängt krön, övre dörrpar med infälld spegeldekor, snedklaff, nedre dörrpar med räfflade dörrspeglar. L 99, b 50-78, h 160. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, renoverat och kompletterat med bla senare färg och lås. Nyckel ej original. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK