KÄPPAR/SVÄRD, 2 st, trä/metall, 1900-tal.

Käppar med inbyggda svärd.
Skuren dekor. Detaljer i ben. Krönt av lejonmaskaron i metall samt metallskodd. L 91.
Handtag i metall i form av ett djurhuvud. Svart balja. L 85.

Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK