TAKLAMPA, Peter Rugn samt Per-Olof Frenning för Taiba armaturfabrik, Örnsköldsvik, 1900-tal.

Svartlackerad metall med kupa i plast, upphängning i kromat stål. H 80.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK