URNOR, ett par, flintgods, Rörstrand. 1800-talets andra hälft. Signerade C. Lindström.

Målade figurscener. Uppsvängda hänklar. Indragen hals. H 48.

Nagg och smärre skador. Slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK